זקוק לתיקון דליפת מים במזגן ?

למי מאיתנו לא קרה פעם שדווקא ביום הכי חם ולח בשנה, באופן מפתיע ובלתי צפוי, מופיע לו מפל מים ללא כל הזמנה? המזגן החליט לדלוף!

השאלה הנשאלת היא איך זה קורה? ומהיכן הגיעו כמויות עצומות של מים ? ולמה דווקא ביום הלח ביותר בשנה דליפת מים במזגן היא הכי חזקה.

בואו נתחיל מהתחלה…..

המזגן מורכב מצינורות בהם זורם גז מזגנים.
צנרת המחולקת לשתי יחידות ,יחידה אחת ממוקמת מחוץ לבית, בה זורם גז בטמפרטורה גבוהה, וביחידה השנייה, הממוקמת בחלל הבית, זורם גז מזגנים בטמפרטורה נמוכה של כ- 5 מעלות בקרוב.
אוויר חם, בטמפרטורה של כ 28 מעלות ובלחות של כ- 50%-70%, מתוך חלל החדר בא במגע עם הצינורות הקרים. הלחות אשר נמצאת באוויר הופכת למים בעת ה"מגע".
תהליך זה נקרא עיבוי – הלחות במצב צבירה של גז מתקררת והופכת למצב צבירה נוזל.
המים שהתעבו מובלים דרך תעלה לבריכת ניקוז ומשם דרך פייה לצינור שמפנה את המים בד"כ לביוב או סתם לרחוב.

דליפת מים במזגן – גורמים עקריים

בהעדר טיפול תקופתי נאות הכולל ניקוי הפילטרים, חלקיקי אבק חודרים לתעלות ונשטפים לבריכת ניקוז ושם מצטברת בוצה שלעיתים גורמת לחסימה של הפייה האחראית על פינוי המים דרך הצינור והחוצה.
במקרה זה ומאחר ולא מתאפשר פינוי המים כיאות, מתמלאת הבריכה ועולה על גדותיה והמים שאמורים להתפנות לביוב, נמצאים עכשיו אצלנו בסלון. קימות עוד כמה סיבות הגורמות לדליפת מים במזגן, אך זו הסיבה העיקרית.
במקרה זה יש צורך לנתק את המזגן מהחשמל ולהזמין טכנאי מזגנים בהקדם.
עם זאת עלי לציין שתיקון דליפת מים במזגן אינה תמיד פשוטה ויש מיקרים שהבעיה לא תיפתר בביקור הראשון. אנא העזרו בסבלנות הסבירו פנים לטכנאי ואפשרו לו לבצע את עבודתו כנדרש.

לתיקון דליפת מים במזגן חייג 0522506002 ונגיע מייד

נכתב ע"י הרלי בן עמי – טכנאי מזגנים בכיר אב מיזוג
© כל הזכויות שמורות