תיקון מזגן אינוורטר

תיקון מזגן אינוורטר על ידי טכנאי מזגנים מומחה של אב מיזוג

קצת על מזגן אינוורטר

כמו פטריות לאחר הגשם, החלו להתפרס ולצוץ מזגני אינוורטר כשהם מדושנים בשיווק אגרסיבי וחסר תקדים.
לבטח נתקלת בסלוגנים כגון "מזגן אינוורטר דור העתיד", "מזגן הדור השלישי" ואיך אפשר להתעלם מהאמירה "מהפכה בעולם המיזוג".
האומנם???

בכתבי העת נכתב: " מזגני אינוורטר מייצגים טכנולוגיה מתקדמת בה המדחס פועל באופן רציף ומשנה את תפוקתו בהתאם לצורך, מה שמאפשר לשמור על טמפרטורת חדר קבועה וצריכת חשמל נמוכה עד כ- 30% ממזגן רגיל".
"מזגן אינוורטר מביא את החדר לטמפרטורה הרצויה במהירות והוא יעיל גם כשהטמפרטורה החיצונית נמוכה או גבוהה במיוחד".

עד כאן העובדות היבשות, אותן נפרוט ליתרונות וחסרונות, שיאפשרו לך לעשות חישוב של עלות מול תועלת ולבחון האם מזגן אינוורטר מתאים לצרכייך שלך.

יתרונותיו של מזגן אינוורטר

· אין ספק שחימום הבית ע"י מזגן היא הדרך החסכונית, המהירה והבטוחה ביותר. יחד עם זאת יש שיאמרו שחימום ע"י מזגן נותן תחושה של יובש, קשיי נשימה ואף תחושת מחנק.מצב זה נגרם בעקבות השינוי המהיר של טמפרטורת החדר (הפרשי טמפרטורה מקור לחום בזמן קצר מאד). במזגן אינוורטר לא כך הדבר מאחר ושינוי טמפרטורה נעשה בהדרגה ובכך מקטין את הפרשי הטמפרטורה ביחס לזמן, לכן תחושת היובש כמעט ולא קיימת וחימום הבית ע"י מזגן אינוורטר מעניקה תחושה נעימה יותר מאשר מזגן אחר.
· יתרון בולט בשיטת קירור מזגן אינוורטר הינה קירור החלל במהירות, זאת בתנאי שתפוקת המזגן גדולה ביחס לחלל אותו המזגן אמור לקרר.
· מזגן בטכנולוגיית אינוורטר מסוגל לעבוד בתפוקה גבוהה וזאת למרות החום והלחות המשפיעים על היחידה החיצונית.
· חסכון בצריכת חשמל בתנאי שהמזגן גדול יחסית לחלל אותו הוא מקרר וזמן פעולת המזגן קצרה יחסית – כלומר, ככל שהמזגן גדול יותר ביחס לחדר אותו הוא מקרר, כך צריכת החשמל תהיה חסכונית יותר במזגן אינוורטר לעומת מזגן אחר.
· מזגן אינוורטר מאפשר התקנת מס' יחידות מיזוג פנימיות הפועלות באמצעות יחידה חיצונית אחת, כשכל יחידה פנימית פועלת באופן עצמאי בטמפרטורות משתנות ובלתי תלויות. יתרון זה נותן מענה לבתים בהם לא ניתן להתקין כמה יחידות חיצוניות.

מזגנים בטכנולוגיה שקדמה לאינוורטר קיימים למעלה ממאה שנה עם שינויים מינוריים מה שמאפשר מספיק זמן על מנת להכיר את חסרונותיהם וליצרניות המזגנים מספיק זמן וניסיון לתקן כל ליקוי, לכן המזגנים פשוטים ואמינים לאורך זמן.
מזגן אינוורטר מיוצר ומייצג טכנולוגיה חדשה ואין אנו מכירים לגמרי את כל הליקויים שעתידים לבוא.

חסרונותיו של מזגן אינוורטר

· מזגן אינוורטר יקר באופן ניכר לעומת מזגן בטכנולוגייה הקודמת באותה התפוקה.
· על מנת לנצל את יתרונות האינוורטר יש להתקין מזגן גדול יותר לחלל הרצוי ובכך עלות המזגן גבוהה בהרבה.
· בשל מורכבותו של מזגן אינוורטר והרכיבים הנוספים קיים סיכוי גבוה יותר לתקלות שאנו עדיין לא מכירים.
· עלות רכיבים של מזגן אינוורטר גבוהים בהרבה, עד כעשרות אחוזים, מרכיבים של מזגן מהטכנולוגיה הקודמת.
· לא ניתן להתקין רכיבים סטנדרטים/ אוניברסליים למזגן אינוורטר ויש להתקין רכיבים מקוריים – עובדה המייקרת גם את כל הקשור לביצוע תיקון מזגן אינוורטר לעומת מזגן רגיל.

זמינות לביצוע תיקון מזגן אינוורטר

· מזגן אינוורטר ייחודי לכל אחת מהחברות ולכן רק טכנאי מזגנים של אותה יצרנית מזגנים ספציפית יוכל לתקן מזגן ספציפי – עובדה המגבילה את הלקוח במציאת מענה ולעיתים נדרש להמתין מס' ימים על מנת לזכות בשירות תיקונים מחברת המזגנים ממנה נרכש המזגן.
· קיימת אפשרות להתקין שתי יחידות מזגן פנימיות ויותר אשר יעבדו עם יחידת מעבה (יחידה חיצונית) אחת אך כאשר ישנה תקלה ביחידה החיצונית כל היחידות הפנימיות הקשורות אליה יושבתו עד לתיקון התקלה.

תיקון מזגן אינוורטר חייג 0522506002 טכנאי מזגנים מזגנים יגיע אילך בהקדם.

נכתב ע"י הרלי – אב מיזוג מבית הראל
© כל הזכויות שמורות